Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paladinové

Kde je najdete, s čím Vám mohou pomoci a co od nich můžete očekávatPaladinové jsou věrnými bojovníky boha světla Innose. Do této služby se dostanou jen spravedliví a dobří domobránci, kteří jsou schopni za krále položit svůj život v boji. Jejich víra je velmi pevná, avšak někteří paladinové po smrti propadli temnotě a stali se z nich Nemrtví bojovníci zla. Stráží své pohřební hrobky, ve kterých jsou kromě jejich rakví také velmi cenné artefakty, které s nimi byly dány do kopky. Takové artefakty jsou někdy i velmi velké hodnoty a co víc jsou nadmíru vzácné. Bohužel pro tyto artefakty je nadmíru těžké se dostat.

Samozřejmě ne všichni paladinové takhle skončili. Velká většina jich padla na bojišti při válce proti skřetům. Mají silnou zbroj, která je z části kroužková a plátová. Ve hře se dělí na základní paladinskou zbroj a to Rytířskou, následně po tom můžete získat zbroj Paladinskou, která je nejodolnější zbrojí ve hře. Také jako dar dostávají zvláštně ukovaný meč z magické rudy, který po posvěcení samotným Innosem, získá velkou odolnost a stává se ničivou zbraní, která je obzvláště lehká oproti jiným zbraním.

Všichni paladinové jsi udržují svou pověst naprosto poslušným posloucháním svého nadřízeného. Jsou strážci pořádku a každý až na nějaké výjimky má k nim respekt. Těžko je můžete o něčem přesvědčit, protože poslouchají jen svého nadřízeného. Nemají rádi žoldáky, bandity a skřety.

 

Ve hře Gothic II narazíte prve na paladiny ve městě Khorinis, kde jsou údajně proto, aby hlídali město proti skřetům. Avšak jejich skutečný záměr bude trochu jiný. Jejich velitel je Lord Hagen, který sídlí na radnici ve městě. Jeho pobočník je Lord Andre. V současné době zastupuje funkci soudce města a řeší všechny problémy týkající se chování občanů. Každý, komu bude dokázána vina na provinění, musí zaplatit určitou peněžitou částku. Pokud nezaplatí, nemůže opustit město dokud pokutu nesplatí.
Ostatní paladinové se buď cvičí u radnice v boji s mečem, nebo postávají v přístavu, kde také trénují svoje schopnosti. Další dva paladinové hlídají vstup do horní čtvrti města, paladin Lothar hlídá občany v horní čtvrti, postává ve dne v noci u kašny. Též skupina paladinů sídlí na své lodi, kterou do Khorinisu připluli. Mají přísný zákaz tam kohokoliv pouštět bez toho, že by měl potvrzení.

Ve starém hradu v Hornickém údolí najdete také paladiny, kteří tu jsou se svým velitelem Garondem. Měli úkol vytěžit co nejvíce rudy a pak ho dopravit na svou loď. To jim ale stěžují Skřeti, kteří se usadili za velkou palisádou, kde mají svoje zásoby a velkou galeji lodí. Kdo ví, proč se sem vlastně vydali. Kopáči to s dolováním rudy nemají vůbec lehké, práci jim stěžují nejen útoky skřetů, ale také místních velmi silných a nebezpečných zvířat, jako jsou například Chňapavci. Zatím se jim podařilo nashromáždit 10 beden rudy, to ovšem Garonda neuspokojuje. Navíc byl hrad v noci napaden draky, kteří ho skoro celý vypálili. Paladinům pomalu dochází zásoby jídla a taky mají velmi špatnou morálku.
Ve 4. kapitole do Hornického údolí přijdou drakobijci, aby se vypořádali s draky. Ovšem zatím se nedostali dál, než k zamrzlé řece, kde snad čekají na vhodnou příležitost. Někteří se dostali i na hrad, ovšem paladinové je tam nechtějí dál trpět. Vidí v nich jen zloděje a podvodníky, i když někteří takoví nejsou.


Nyní si všechny paladiny podrobně popíšeme.

Jméno paladina Kde na něj narazíte, s čím Vám pomůže
Albrecht v horní čtvrti v Hagenově domě stojí u pulpitu - učitel kouzel paladinů
Cerdic v horní čtvrti města učí před Hagenovým domem paladiny s bojem jednoručních zbraní do 60%
Girion v horní čtvrti města učí před Hagenovým domem paladiny s bojem obouručních zbraní do 90%, pojede s Vámi do Irdorathu
Ingmar v horní čtvrti v Hagenově domě, učí paladiny - učitel síly, úkol skřetí vojevůdci
Lord Andre
v kasárnách, zástupce lorda Hagena, slouží jako soudce, velitel domobrany - úkoly zlodějský cech, balíček trávy, dealer trávy, polní škůdci na Lobartově farmě
Lord Hagen
v horní čtvrti v Hagenově domě vůdce paladinů a zatím správce města - úkol důkaz, prsteny skřetích vojevůdců, loď
Lothar v horní čtvrti města stojí u sochy rytíře, dříve byl před bránou - později zabit
 
Fajeth vedoucí druhé důlní výpravy, střeží důl, úkol s chňapavci
Garond vůdce paladinů na hradě, informace o dění na hradě, dopis pro Hagena - úkoly obchůzka dolů, kovář Jan a draci
Gerold paladin na hradě, hlídá vězně - úkol jídlo
Keroloth paladin na hradě, cvičí Paladiny - úkol měšec, vycvičí v jednoručních i obouručních zbraních do 60%
Marcos vedoucí první důlní výpravy, hlídá čtyři bedny z rudou před skřety daleko od dolu u táboru banditů
Oric paladin na hradě, zástupce Garonda, informace o dění na hradě, úkol zpráva a Hosh-Pak
Parcival paladin na hradě, informace o dolech a dracích
Sengrath paladin na hradě, prodává svitky, informace, ve 4. kapitole bude zabit orky
Silvestro cestoval se třetí důlní výpravou, najdete ho mrtvého v dole, kde narazili na důlní červy, zůstane tam po něm dopis
Tandor paladin na hradě, prodává zbraně
Tengron cestuje s druhou důlní výpravou, rytíř, podá Vám informace o dole, úkol s prstenem pro Udara
Udar paladin na hradě, střeží rozbourané beranidlo, prsten od Tengrona - úkol najít Senfratha, učitel kuše do 30%