Jdi na obsah Jdi na menu
 


Khorinis

Informace o tomto městě a okolíKhorinis je velké pobřežní město, které dříve bylo důležitým přístavem, dnes už tam lodě neplují. Proslavil se, že kousek od něj se nachází nechvalně proslulé hornické údolí, kde trestanci z celé říše museli těžit magickou rudu. Na ostrově se nachází také klášter ohnivých mágů. Díky úrodné půdě se zde nacházejí farmy, které patří velkostatkářovi, který je pronajímá ostatním farmářům.

Khorinis je v současnosti v krizi, protože po zničení bariéry uprchly z trestanecké kolonie vězni. Část se spojila s velkostatkářem Onarem, který si je najal jako své strážce před domobranou. Někteří se zase usadily růžně po ostrově a přepadávají obchodníky a farmy. Dalším velkým nebezpečím jsou skřeti, kteří povstali a obléhají hrad v Hornickém údolí. Proto také přijeli paladinové, kteří nemají v Khorinisu moc obdivovatelů. Jejich úkol je, aby dohlídli na těžbu rudy a co nejvíce jí převezli do Myrtany, kde by se z ní vykovali magické meče pro válku se skřety. Ve městě se také rozléhá zločin. Neznámí zloději okrádají obchodníky a ty si stěžují, že zločince nikdo nechytí. Domobrana vždy přijde pozdě.

Město je rozděleno na 3 části. Nejnižší část je Přístav, kde žije chudina. Také tam kotví paladinská galéra, kterou paladinové přijeli. Nejmocnějším mužem je zde Lehmar, místní lichvář, který půjčuje lidem peníze a chce je další den s dvacetiprocentním úrokem. V dolní části města žijí obchodníci a běžné měšťanstvo. Nejdůležitější jsou zdejší mistři:

Harad - Khoriniský kovář, který ková zbraně nejen pro paladiny a milice, ale je dodavatelem zbraní i pro místní obchodníky
Constantino - Tvrdohlavý alchymista, který nechce už žádného učedníka, jedině pokud ho ohromíte a přinesete mu všechny byliny co vám napíše, tak vás přijme. Poté se k vám bude chovat lépe.
Mateo - Významný obchodník, který bydlí hned proti bráně vedoucí do horní čtvrti. Má také svého učedníka, který prodává jídlo před jeho krámem. Jmenuje se.
Thorben - Truhlář Thorben má starosti se svou neteří Gritou, protože se zadlužila u Matea. On si však také musel půjčit peníze u Lehmara, kterému dluží 200 zlatých a tak je už po krk v dluzích. Pokud mu chcete pomoci, můžete vzít Lehmanovi jeho účetní knihu.
Bosper - Výrobce a prodejce luků. Také velký sběratel kůží. Jeho bývalý učedník Bartok ho opustil a nyní Bosper potřebuje nového učedníka. Poslední dobou však má zlost, protože mu někdo za bílého dne ukradl jeho luk.

Ve horní čtvrti žijí bohatí měšťané. Také se tam usídlili paladinové, kteří převzali správu nad městem. Důležití lidé v horní čtvrti:

Larius - Místodržící, který býval kdysi nejmocnějším mužem ve městě, dokud nepřijeli paladinové. Teď už městu nevládne a nemá z toho žádnou radost.
Gerbrand - Pěkně namyšlený obchodník. Chce po vás, aby jste mu říkali sire Gerbrande. To on může za to, že Diego byl vhozen do bariéry.
Lutero - Místní obchodník, který obchoduje se vším možným. Není jako někteří v Horní čtvrti nafoukaný.
Soudce - Snad nejdrzejší postava ve městě. Ihned vás vyhazuje ze svého domu. Pomáhat mu můžete pouze za žoldáka, pokud budete plnit úkol od Leeho.
Lord Hagen - Nejmocnější osoba ve městě, ba na celém ostrově, vůdce paladinů. Je prakticky vládcem města, bydlí na radnici, kam pouští jenom Ohnivé mágy, domobranu a paladiny nebo lidi s důležitou zprávou.
Fernando - Kdysi velký obchodník, dnes už obchod v Khorinisu nefrčí a tak se pomalu dostává na mizinu.